Pivovar Vinice Hnanice - Vinice Hnanice
CZ
Poctivý ležák
Řemeslná výroba piva WOLFGANG

Pivovar Hnanice

Více než rodinný pivovar

Moderní technologie, tradiční i netradiční způsob výroby piva, pouze vybrané, kvalitní suroviny, poctivý ležák či speciální piva. To jsou hlavní atributy rodinného pivovaru v Hnanicích. Hotové pivo navíc ochutnáte téměř ve varně pivovaru, která je přímo v restauraci. Pivovar se nachází v obci Hnanice vzdálené 8 km od města Znojmo. Kromě pivovaru budova disponuje ubytováním, restaurací se zahrádkou, kuželnou a společenskými sály. Celý objekt byl vybudován v poměrně rychlém časovém sledu a těší se narůstajícímu počtu návštěvníků.

Do této oblasti už lidé nejezdí pouze za skvělým vínem, Ale nyní také třeba za vynikajícím pivem právě z pivovaru Hnanice.

Wolfgang

Wolfgang

Inspirací pro název piva se stalo místo vzniku. Pivovar se nachází v těsném sousedství kostela, který je zasvěcen svatému Wolfgangovi a podle něhož je i pojmenováno náměstí kde pivovar Hnanice stojí. Standardně můžete z tohoto pivovaru ochutnat dva druhy piv – WolfGang 11, světlý ležák 11% a WolfGang 12, světlý ležák premium 12%, dále by pak měla být nabídka doplněna určitým druhem speciálního piva. Jak spodně tak svrchně kvašené speciály se v dnešní době těší velkého zájmu veřejnosti. Návštěvníci tohoto pivovaru zde budou moci ochutnat piva která se tradičně pijí v jiných zemích světa. V pivovaru Hnanice bylo možné zatím ochutnat jejich první speciální pivo a to WolfGang 14, speciální tmavé pivo 14%. Spodně kvašený tmavý ležák, s výraznou vůní a ne úplně typickou hořkostí, pro tmavá piva, na konci. Pivo je také možné zakoupit v litrových pet lahvích.

HNANICKÁ PIVA JSOU NEFILTROVANÁ A NEPASTEROVANÁ.
Nepasterovaná piva jsou sice určená k rychlé spotřebě, avšak uchovají si mnohem více aromatických a chuťových látek než piva pasterovaná a díky tomu jsou mnohem více oblíbená a vyhledávaná než „europiva” z velkých pivovarů.
Jelikož roste poptávka po pivech z malých pivovarů, bude také pivovar Hnanice rozšiřovat své možnosti ať už ve výrobě, nebo prodeji, hlavně tak aby naplnil přání co nejvíce svých příznivců.

MODERNÍ PIVOVAR S TRADIČNÍM VAŘENÍM PIVA

O celkové vybavení Hnanického minipivovaru se postarala společnost Pacovské strojírny, která se přímo zabývá strojním vybavením pro pivovary a minipivovary. Pivovaru dominuje měděná varna o objemu 5,5 hl a dva přetlačné tanky o objemu 5 hl. Pivovarská varna je základním vybavením každého pivovaru. Probíhá v ní přeměna vstupních surovin (slad, voda, chmel), na mladinu, což je meziprodukt výroby piva. Přetlačné tanky jsou speciální tlakové nádoby určené již pro finální podobu piva které se následně stáčí buď do nerezových sudů, nebo jako zde, jsou tyto nádoby napojeny na pivní výčep a zákazníci tak dostávají své oblíbené pivo rovnou z pivních tanků. Tyto tanky a varnu je možné si prohlédnout přímo v  pivovarské restauraci, což mnoho lidí jistě ocení. Ve sklepě pivovaru se dále nachází otevřená kvasná káď o objemu 10 hl, tři cylindrokónické tanky o objemu 5 hl, sedm ležáckých tanků o objemu 10 hl a jeden přetlačný tank o objemu 10 hl. Z názvu kvasná káď vyplývá, že jde o nádobu, ve které probíhá hlavní kvašení piva. Cylindrokónické tanky jsou v dnešním moderním pivovarnictví nezbytné pro proces hlavního kvašení, dokvášení a následného zrání piva. Po hlavním kvašení v kvasné kádi pivo zraje a leží v ležáckých tancích. Pivovar Hnanice měl po zhotovení roční výstav 700 hl piva. Díky masivnímu zájmu a rostoucí poptávce se po velmi krátké době provozu pořídili další ležácké tanky, aby bylo možné uspokojit poptávku, tím se výstav pivovaru zvýšil na 1100 hl piva za rok. Pro velké zájemce je, po domluvě, možná prohlídka výrobního provozu se zajímavým výkladem o výrobě piva.

1100
hl

roční výstav

550
l

měděná varna

11

pivních tanků

4

druhy ležáků

zobrazit kontakt >

KONTAKT

Pivovar Hnanice

adresa:
Pivovar, Nám. sv. Wolfganga 97, 669 02 Hnanice
telefon:
+420 773 826 848
e-mail:
penziony@vinice-hnanice.cz

Fakturační adresa

Vinice-Hnanice, s.r.o.
Horákova 3080/7, Brno 61600
IČO: 26247216
DIČ: CZ26247216

Projekt PIVOVAR HNANICE
je spolufinancován: