Můžete zde načerpat nové síly a odpočinout si od každodenního shonu nejen návštěvou bazénu či vířivky. K dispozici je i jedinečný saunový svět se třemi druhy saun (finská, aroma a parní), skvěle vybavené fittness, dále nabídka masáží, vinných koupelí či kosmetiky.
Více informací naleznete na webu HOTEL zde
Degustace našich vín máme rozděleny podle velikostí skupin a rozsahu degustace. Součástí jsou prohlídky sklepů a vinic. Ke vzorkům vín podáváme degustační sousto a vodu. Průvodcem vám bude zkušený degustátor, který vás dále seznámí s historií, pěstováním hroznů na našich vinicích a jejich zpracováním.
Více informací naleznete na stránkách VINICE zde
Ke sportovnímu vyžití nebo pro rodinnou zábavu nabízíme přímo v budově Pivovaru
2 dráhy kuželek.
Cena pronájmu dráhy je 100 Kč/hodina.
Rezervace na tel.: 773 826 848
nebo e-mail: pivovar@vinice-hnanice.cz
Více informací naleznete na stránkach PIVOVAR zde
Dle Vašeho přání Vám vystavíme dárkový poukaz na služby společnosti VINICE HNANICE i s požadovaným věnováním. Obdarovaný si následně sám zvolí, zda bude čerpat poukaz formou pobytu v našem hotelu či penzionu, konzumací v naší hotelové restauraci, nákupem vín, degustací v našem vinném sklípku či službami našeho
wellness centra.
Dárkové poukazy vystavujeme v hodnotách od 200,- výše s platností do konce roku 2018.
Více informací na tel.: 702 206 684
nebo e-mail: hotel@vinice-hnanice.cz
Kola, elektrokola a GPS se zapůjčují na základě předložení dvou osobních průkazů a podpisu nájemní smlouvy.
Info: tel. 702 206 684, e-mail: hotel@vinice-hnanice.cz
Tenis 100,-Kč / 1 hod.
Beach volejbal 100,-Kč / 1 hod.
Petanque 100,-Kč / 1 hod.
Půjčovné tenisová raketa 40,-Kč
Půjčovné – 3 ks tenisové míčky 20,-Kč
Půjčovné volejbalový míč 20,-Kč
Příplatek za noční tenis + 100 Kč / hod
Více informací na tel.: 702 206 684
nebo e-mail: hotel@vinice-hnanice.cz
Pro zájemce přichystáme dobrodružné hledání lahví vína. Lahve jsou ukryty na zajímavých místech
v okolí a za pomocí GPS souřadnic někteří nachodí kilometry, jiní vše najdou hravě.
Vhodné pro skupinky po 2–5 osobách. Na jednu skupinku alespoň dva poklady.
Procházka s průvodcem po vinicích, spojená s hledáním vojenských bunkrů za pomocí mapy.
V každém bunkru najdete ukrytou lahev a dozvíte se vše o dané odrůdě a víně.
Určeno pro větší skupinky, putování zabere asi 2–3 hodiny a poznáte krásy hnanického okolí
a objevíte i jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Dyji na Znojemsku.
Prohlídka pro nejméně 10 osob, takřka nedílnou součástí prohlídky našeho vinařství jsou degustace vín z tanků. Doba prohlídky 30 minut, degustace 3 vzorků vín, cena 100 Kč.
OBJEDNÁVKY p. Hamzová | tel. 602 768 744 | hamzova@vinice-hnanice.cz
NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!
Ke zdejší kapli sv. Wolfganga přicházeli od 13. století poutníci z celé Evropy, aby se omyli v zázračných uzdravujících vodách chrámové studánky. V blízkém lese navíc žil poustevník Daníž, proslavený léčitelskými schopnostmi. Protože zdejší poutě bývaly opravdu velkolepé, kaple záhy přestala stačit počtu zájemců. Dnešní kostel se studniční kaplí je zčásti gotický a zčásti barokní.
Časové určení rozvoje vinařství v obci můžeme spojovat s rozšířením vinohradnických staveb. V Gruntovní knize sklepů a lisoven z 16. století jsou zachovány záznamy o tomto druhu staveb v Hnanicích i okolních vsích. Zápis z roku 1820 dokládá v obci více než sto sklepů a tento počet platí dodnes. Stavěly se při okrajích současných nebo již zaniklých vinohradů a postupně vytvořily souvislý celek po obou stranách cesty v jihozápadní části obce. Sklepy byly vyhloubené z větší části pod úrovní terénu a vyzděné kamenem nebo cihlami. I v Hnanicích, podobně jako na celém Znojemsku a blízkém Mikulovsku, vytvářejí vinné sklepy systém chodeb navazujících kolmo na sebe. Vinohradnické stavby ve vsi patří po stránce uchování starých forem zástavby k jedinečným dokladům technologie používané v minulých stoletích.
Cestou přes Havraníky a Popice a dále nádherným smíšeným lesem, dospějete k vyvýšenině nad Dyjí. Z úchvatné vyhlídky se vám otevře hluboké koryto řeky, s mnoha zákruty a skalními útvary, jak je příroda před mnoha tisíci lety vytvořila. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Trasa je vhodná pro cyklo i pěší turisty, nebo autem do Popic a dále asi 1,5 km pěšky nebo na kole.
Těsně u hranice obce nad místním rybníkem se nachází malý skalní útvar, ze kterého uvidíte jak na dlani celou Hnanici s dominantou kostela. Dohlédnete rovněž do sousedního Šatova nebo Havraníků, na obzoru uvidíte bývalou celnici a za ní již rakouské vinohrady. Trasa měří necelý kilometr a je vhodná pro cyklo i pěší turisty.
Více než 100 ha stepních lad porostlých vzácnou teplomilnou stepní flórou a faunou. Hojně se tu vyskytuje koniklec velkokvětý, divizna fialová, smil písečný nebo kavyl Ivanův (netrhat, nerýpat!). Narazíte také na kudlanku nábožnou, dudka evropského či strnada zahradního (nerušit!). Vzdálenost od Hnanic je asi 2 km (pěšky, na kole či autem).
Prakticky totéž jako Havranické vřesoviště. Vzdálenost asi 6 kilometrů.
Hrad založil v roce 1358 moravský markrabě Jan Jindřich, bratr Karla IV. Od třicetileté války hrad pustnul. Před druhou světovou válkou zde byla základna Klubu českých turistů. Pěšky nebo na kole je to z Hnanice asi 10 kilometrů.
Visutý most byl postaven vojsky pohraniční stráže. V roce 2002 ho vzala povodeň a následující rok byl postaven znovu. Z Hnanic je to asi 2,5 km.
Heiliger Stein je kultovní místo nacházející se na návrší nad obcí Mitterretzbach těsně za státní hranicí. Z původního mariánského kostela zůstaly jen základy. Pěšky nebo na kole je to z Hnanic asi 2 kilometry.
Hardegg je nejmenší město v Rakousku s hradem vystavěným ve 12.-13. století nad soutokem Dyje a potoka Furnitz. Jde o velmi romantické místo s mnoha nádhernými výhledy do údolí řeky.Most přes řeku rozdělený uprostřed bílou čárou (tvoří hraniční přechod) je určen pouze pro pěší a cyklisty. Vzdálenost od Hnanic je asi 15 km po silnici.
Větrný mlýn v Retzu – poslední provozuschopný větrný mlýn v Rakousku. Postaven roku 1772.
Klášter založil roku 1190 znojemský kníže Konrád Otta se svou matkou Marií. Díky mimořádně příznivému duchovnímu klimatu v Louckém klášteře vznikaly – a v průběhu staletí též přestavbami zanikaly – nevšední ukázky architektury, doplněné řadou dalších uměleckých artefaktů. Připomeňme si například jedinečnou klášterní knihovnu, která se po zrušení kláštera v rámci josefinských reforem přestěhovala do premonstrátského kláštera na pražském Strahově.